Hrvaška – Maroko: Stavna napoved 17.12.2022, 16.00

Home » Hrvaška – Maroko: Stavna napoved 17.12.2022, 16.00
hrvaška vs maroko

Tekma za bronasto medaljo s svetovnega prvenstva v Katarju je v polnem teku. Seveda je današnji namig dneva pripadel tekmi med Hrvaško in Marokom na stadionu Khalifa International. Varovanci Zlatka Dalića so v polfinalu doživeli sramoten poraz s 3:0 proti Argentini, medtem ko se je Maroko pogumno boril proti Franciji, a je bil poražen z 2:0.

Hrvaška

Malokateri napadalec bi bil kos zamaskiranemu Jošku Guardioli, a moramo biti objektivni in reči, da na tekmi z Argentino preprosto ni bil kos Lionelu Messiju. Pred samostojnim prodorom mimo Gvardiola, ki je 15 let mlajši od njega, je Messi dosegel prvi zadetek Argentine iz enajstmetrovke, nato pa je Julian Alvarez s solo prodorom Argentino povedel v vodstvo z 2:0 pred polčasom.

V 69. minuti je Lionel Messi pripravil akcijo Julianu Alvarezu, ki je moral le pospraviti žogo v mrežo, potem ko je Messi s polovice igrišča za seboj vlekel Gvardiola, na koncu pa ga z nekaj zvijačami vrgel iz ravnotežja in se ga znebil lažje, kot je bilo pričakovano.

Hrvaška se v svoji kratki zgodovini bori za svojo tretjo medaljo na svetovnih prvenstvih (bronasta leta 1998, srebrna leta 2018), Hrvaški pa želimo veliko sreče pri pohodu na bronasto medaljo.

Maroko

Če ne bi bilo pomanjkanja napadalne forme pri Maroku, bi lahko prišlo do kakšnega presenečenja v polfinalu proti Franciji, a kljub temu je Maroko prva afriška država, ki se je uvrstila v polfinale svetovnega prvenstva.

Moštvo Walida Regraguija je v sredo zagotovo povzročalo težave Franciji, a akrobatski gol Thea Hernandeza in Randala Kolo Mouanija v samo 44 sekundah po vstopu v igro je končal upe Maroka, da bo igral v velikem finalu.

Kakor koli že, Maročani se bodo brez dvoma vrnili v domovino kot narodni heroji in še vedno obstaja možnost, da se vrnejo z bronasto medaljo okoli vratu, česar si zagotovo ne bi branili.

Medsebojne tekme

Ti dve reprezentanci sta se v zgodovini pomerili samo enkrat, ta dvoboj je bil odigran v prvem krogu letošnjega skupinskega dela na svetovnem prvenstvu, kjer se je tekma zaključila brez golov.

Stavni nasvet

Trije poškodovani igralci na predvečer tako pomembne tekme ne bi vlivali optimizma nobeni reprezentanci, a rezervisti Maroka so pokazali, da so vredni položaja v prvi postavi. V soboto popoldne se bodo pomerili s Hrvaško, ki na celotnem prvenstvu ni pokazala nobene napadalne igre, kar nikakor ni dober znak za vse hrvaške navijače, ki si želijo bronaste medalje.

Verjamemo, da ima hrvaška ekipa dovolj moči v svojih nogah, da odigra to tekmo, čeprav bi trajala 120 minut, in da bo z igro v obrambi, ki jo je prikazala skozi celotno prvenstvo (razen proti Argentini), uspela osvojiti medaljo.

Datum in ura: 17. 12. 2022, 16.00

Namig: Manj kot 2,5 gola na tekmi (U2.5)

Stavnica: Germania