Japonska – Hrvaška: Stavna napoved 5.12.2022, 16.00

Home » Japonska – Hrvaška: Stavna napoved 5.12.2022, 16.00
Japonska - Hrvaška

Ekipa, ki je pripravila dve največji presenečenji tega svetovnega prvenstva, Japonska, bo skušala nadaljevati niz zmag, ko se bo v ponedeljek popoldne na stadionu Al Janoub v osmini finala pomerila s Hrvaško.

Izbranci Hajimeja Moriyasuja so nepričakovano končali na vrhu skupine E pred Španijo in Nemčijo, medtem ko so se drugouvrščeni iz leta 2018 morali zadovoljiti z drugim mestom v skupini F za Marokom.

Japonska

Koti kamere so bili odločilni, saj se je Ao Tanaka znašel na pravem mestu ob pravem času in dosegel drugi zadetek Japonske pri zmagi z 2:1 nad Španijo, ki je povedla proti Japonski, preden so se menjave ob polčasu izkazale za pravo potezo. .

Alvaro Morata je potreboval vsega 11 minut, da je Španijo popeljal v vodstvo, nato pa je v 48. minuti izenačil Ritsu Doan, njegov soigralec s klopi Kaoru Mitoma pa je komaj uspel obdržati žogo v igri in jo podal do Tanake, ki je v 51. minuti odločil tekmo in tako Japonsko popeljal do prvega mesta v skupini E.

To moramo poudariti, vsaka reprezentanca, ki na takem tekmovanju premaga svetovne prvake iz let 2010 in 2014, si nedvomno zasluži nastop v izločilnih bojih, Japonska pa je drugič zapored prišla v izločilne boje, saj ji je to uspelo tudi v skupini v Rusiji, ker so končali na drugem mestu, takoj za Kolumbijo. Za seboj pa so pustili Senegal in Poljsko.

Hrvaška

Če pošteno napišemo, je Hrvaška imela res veliko srečo, kajti če bi Romelu Lukaku uspel zaključiti eno od številnih velikih priložnosti, ki jih je nerazumljivo zapravil proti Hrvaški, bi lahko bili Ognjeni že na Hrvaškem in spremljali nadaljevanje svetovno prvenstvo na malih zaslonih.

Odlična igra v obrambi enega najmlajših, a najčvrstejših igralcev na igrišču, štoperja RB Leipziga Joška Gvardiola, je ekipi Zlatka Dalića pomagala tudi do remija z 0:0, s čimer so podprvaki iz leta 2018 končali na drugem mestu v skupini F za Marokom in se uspeli, kot pravijo ljudje, skozi šivankino uho uvrstiti v izločilne boje.

Štiri goli proti Kanadi so bili lep veter v jadra za Hrvaško, prav tako dejstvo, da je prejela le en gol na celotnem svetovnem prvenstvu.

Ne glede na to, Ognjeni prihajajo v osmino finala z devetimi tekmami brez poraza v vseh tekmovanjih, a Dalićevi varovanci zmage proti Japonski ne morejo jemati za samoumevno, saj smo videli, kaj zmorejo na tekmah proti Nemčiji in Španiji, kjer so izšli kot zmagovalci. čeprav so na obeh tekmah izgubljali z 0:1, potem pa obrnili na 2:1.

H2H

Skozi zgodovino sta Japonska in Hrvaška odigrali le 2 tekmi in obe v sklopu Svetovnih prvenstev. Prva je bila odigrana leta 1998, ko je Hrvaška slavila z 1:0, zadnja pa leta 2006 v skupinskem delu svetovnega prvenstva v Nemčiji, kjer se je tekma končala z remijem brez golov.

Stavni nasvet

Z bliskovito hitrimi nasprotniki in dokaj obsežnim seznamom rezervnih igralcev, ki čakajo, da stopijo v boj in naredijo razliko, Japonske pred to tekmo vsekakor ne gre podcenjevati. Čeprav si vsi želimo, da bi Hrvaška šla naprej po 90 minutah, v naši ekipi stavnih strokovnjakov verjamemo, da bo to zelo težka in zahtevna tekma za obe ekipi, ki bo šla vse do izvajanja enajstmetrovk.

Datum in ura: 5.12.2022, 16.00

Namig: tekma bo odločena po izvajanju enajstmetrovk

Stavnica: Bet365