Liverpool – Ajax: Stavna napoved 13.09.2022

Home » Liverpool – Ajax: Stavna napoved 13.09.2022
Liverpool - Ajax

Ta teden je spet na sporedu UEFA Liga prvakov. V torek in sredo se nam obeta veliko kakovostnih tekem. Izbrali smo dvoboj med Liverpoolom in Ajaxom.

Lahko ‘Rdeči’ pred svojimi navijači pridejo do prvih točk? Ali bo klub iz Amsterdama nadaljeval z odličnimi igrami, ostanite z nami in izveste.

Liverpool

Liverpool je zelo slabo začel sezono v Premier ligi. V prvih treh krogih so osvojili le dve točki in izgubili dvoboj proti Manchester Unitedu. Po tej tekmi je Liverpool zmagal z 9:0 proti Bournemouthu. To je bila njihova prva zmaga v 4. krogu.

V dramatični tekmi, ki se je z golom v 98. minuti končala z 2:1, so prišli do novih treh točk proti Newcastlu. V 6. krogu proti Evertonu se je dvoboj zaključil brez golov. Liverpool je na lestvici na 7. mestu.

Nič bolje niso začeli niti na uvodu Lige prvakov prejšnjo sredo. Na tekmi z Napolijem je Liverpool v 47. minuti prejel že 4 zadetke, dve minuti kasneje pa je zadetek za končnih 4:1 dosegel Luis Diaz.

V drugem krogu bo Liverpool skušal zmagati pred svojimi navijači proti Ajaxu. Na drugi strani je imel Liverpool več časa za počitek igralcev, saj konec tedna ni odigral tekme proti Wolverhamptonu. V Angliji se je za nekaj dni ustavilo vse, prav tako športne prireditve, zaradi smrti kraljice Elizabete II.

Ajax

V Eredivisie, ima Ajax po šestih krogih odličen uvod. Ajax je na vrhu lestvice z 18 osvojenimi točkami in impresivno gol razliko 18-3. Minuli vikend so proti Heerenveenu zmagali s 5:0.

Ajax je pred tem v sredo v prvem krogu Lige prvakov slavil proti škotskemu Rangersu s 4:0 z zadetki Alvareza v 17. minuti, Berghuisa in Kudusa v 32. in 33. minuti ter Bergwijna v 80. minuti dvoboja.

Ajax na zadnjih 5 tekmah ni prejel zadetka, dosegel pa je 16 golov. Zato v Anglijo potujejo z veliko mero samozavesti.

Ajax je eno izmed treh moštev, ki je minulo sezono skupinski del v Ligi prvakov končalo z maksimalnim učinkom. Z zmago proti Liverpoolu bi torej imeli odličen položaj pred naslednjimi štirimi krogi.

H2H

Liverpool in Ajax sta igrala dve tekmi ob koncu leta 2020 v skupinskem delu Lige prvakov. Liverpool je obakrat zmagal z enakim izidom 1:0.

Pričakovani postavi

Liverpool (4-3-3): Alisson Becker – Joel Matip – Virgil van Dijk – Andrew Robertson – Trent Alexander-Arnold – Fabinho – Harvey Elliott – Thiago Alcantara – Luis Diaz – Mohamed Salah – Darwin Nunez

Ajax (4-3-3): Remko Pasveer – Devyne Rensch – Jurrien Timber – Calvin Bassey – Daley Blind – Edson Alvarez – Kenneth Taylor – Steven Berghuis – Steven Bergwijn – Dušan Tadić – Mohammed Kudus

Liverpool – Ajax napoved

Datum in ura: 13. september 2022, 21.00 CET

Namig: oba data gol + vsota golov več kot 3.5

Kvota: 2.06

Stavnica: 22bet

V torek zvečer pričakujemo dinamično tekmo med Liverpoolom in Ajaxom z obilico golov na obeh straneh.

Naš predlog za to tekmo je, da obe ekipi dosežeta gol + vsota golov več kot 3.5.