Manchester City – Chelsea: Stavna napoved 8.01.2023, 17.30

Home » Manchester City – Chelsea: Stavna napoved 8.01.2023, 17.30
Manchester City - Chelsea

To bo že tretje medsebojno srečanje med tema dvema kluboma v samo 3 mesecih in drugo srečanje v pičlih štirih dneh. Manchester City in Chelsea bosta obnovila staro rivalstvo v tretjem krogu FA pokala, kjer ekipa Pepa Guardiole pričakuje Chelsea na pragu zmage na Stamford Bridgeu pred le tremi dnevi, ko se je dvoboj zaključil s tesnim izidom 0:1.

Manchester City

Zavrnitev kakršnih koli menjav do 87. minute je Manchester Cityja stalo remija z Evertonom, in kot smo lahko videli, se je zdelo, da se je Guardiola naučil lekcije, ko je v začetku drugega polčasa naredil svojo prvo menjavo proti Chelseaju.

Le tri minute po tem, ko sta bila zamenjana oba, je Jack Grealish našel kolega rezervista Riyada Mahreza, ki je udaril in odločil zmagovalca, kar je njegovi ekipi omogočilo, da je zaostanek za vodilnim Arsenalom spet zmanjšal na pet točk.

Lovljenje starega kolega Mikela Artete je trenutno v ospredju Guardioline agende, vendar bi moral biti tudi prostor, da povede svojo ekipo vse do samega konca v FA pokalu, saj je v tem času FA pokal osvojil le enkrat s Cityjem, to je bilo leta 2019.

Chelsea

Ne ena, ne dve, ampak tri poškodbe so prizadele Chelsea, dolgemu seznamu poškodovanih pa so se pridružili še Mason Mount, Raheem Sterling in Christian Pulisic.

Kljub temu je Potter lahko zadovoljen z igro svojih varovancev proti aktualnim angleškim prvakom, ki so se pogosto težko spopadli s Chelseajevo uglajeno igro na sredini.

Četrti poraz v šestih premierligaških tekmah je Chelsea pripeljal šele na 10. mesto na lestvici in če se nekatere stvari kmalu ne bodo spremenile, bi lahko Chelsea ostal brez nastopa v Evropi v naslednji sezoni.

Medsebojne tekme

Kot bi lahko pričakovali, ima Manchester City prednost v nedavnih dvobojih s Chelseajem, saj je City zmagal 4 in izgubil 1 od zadnjih 5 tekem.

Zadnjo medsebojno tekmo sta tekmeca odigrala le 3 dni nazaj v Premier ligi, kjer je Manchester City na Stamford Bridgeu slavil z minimalnih 0:1.

Stavni nasvet

Ne glede na to, kako spodbudna je bila predstava Chelseaja ob četrtkovem porazu proti Cityju, bi jih lahko vse večje težave s poškodbami, slaba forma in pomanjkanje golov v gosteh znova drago stali. Največji zvezdnik meščanov in najboljši strelec kluba v tej sezoni bi si lahko na tej tekmi privoščil zaslužen počitek, zato bomo izbrali opcijo, da bo njegov prvi rezervist Julian Alvarez dosegel zaslužen gol v tej tekmi.

Datum in ura: 8.01.2023, 17.30

Nasvet: Julian Alvarez doseže gol na tekmi

Stavnica: Bet365