Minnesota Timberwolves – Denver Nuggets: Stavna napoved 6.02.2023, 01.00

Home » Minnesota Timberwolves – Denver Nuggets: Stavna napoved 6.02.2023, 01.00
Minnesota vs Denver

Minnesota je v nizu tekem doma, kjer pričakuje eno najboljših ekip lige NBA in prvega favorita z Zahoda, ekipo Denver Nuggets.

Minnesota Timberwolves

V zasneženi Minneapolis prihaja najboljša ekipa Zahoda. Zadnje čase je Denver ravno tista ekipa, ki ustreza Timberwolvesom. Minnesota je na osmem mestu zahoda z izidom 28-27 in bo morala biti zelo previdna, saj bi se ji v primeru slabega niza lahko izognila igra. Konec koncev je na Zahodu velika gneča. Od šestega do trinajstega mesta so le tri zmage razlike.

Minnesota zadnje čase igra precej dobro in večino tekem igra kot gostiteljica. Tekma z Denverjem je njihova šesta zaporedna domača tekma.

Denver Nuggets

Denver drvi proti najboljšemu rezultatu v celotni ligi, vodi pa jih odlični Nikola Jokić, ki igra morda najboljšo sezono v karieri. Najboljša sezona v karieri in je že dvakratni zaporedni MVP lige, zelo blizu pa je tudi tretji zaporedni nagradi. Kar je le redkim uspelo. Nikola v povprečju dosega trojnega dvojčka, s 25 točkami, 11,3 skoka in 10,1 podaje, in vse to počne s 60/40/80 odstotki!

Jokić bi si zaslužil poseben odstavek o sebi, pa kako tudi ne, ko je vse igralce Denverja dvignil na veliko višjo raven? So v nizu treh zmag in pravo vprašanje je, v kakšni zasedbi bodo igrali nocoj. Murray, ki zadnje čase igra odlično in je na zadnjih nekaj tekmah v povprečju igral več kot 30 minut, je odigral veliko minut, tako da ne bi bili presenečeni, če bi mu za to tekmo prizanesli, tako kot Jokiću. KCP ima poškodovano zapestje, Gordon pa se bori z ramo.

H2H

19.01.23 – Nuggets proti Wolves – 122:118
03.01.23 – Wolves proti Nuggets – 124:111
02.04.22 – Nuggets proti Wolves – 130:136
02.02.22 – Wolves proti Nuggets – 130:115

Stavna napoved

Veliko vprašanje je, kakšno postavo bo imel Denver, verjamemo pa, da jih bodo nedavni slabi rezultati proti Minnesoti prisilili v svojo najmočnejšo postavo. Če se bo Malone odločil spočiti glavne igralce, bo Denver v težavah. Mislimo pa, da bodo v najmočnejši postavi in zmagali.

Datum in ura: 6.02.2023, 01.00

Napoved: Denver Nuggets

Stavnica: Bet365