Argentina – Hrvaška: Stavna napoved 13.12.2022, 20.00

Home » Argentina – Hrvaška: Stavna napoved 13.12.2022, 20.00

Potem ko je Hrvaška v petek s svetovnega prvenstva domov poslala enega južnoameriškega predstavnika, se na današnji tekmi na stadionu Lusail Iconic meri z Argentino, kjer cilja na drugi zaporedni finale svetovnega prvenstva.

Obe ekipi sta napredovali v polfinale po boljšem izvajanju enajstmetrovk, Hrvaška je najprej izločila Brazilijo, nato pa je Argentina v dramatični tekmi na enak način premagala Nizozemsko.

Argentina

Vsi, ki so spremljali tekmo med Argentino in Nizozemsko, so bili priča kaotični tekmi, na kateri so v 120 minutah igre podelili kar 17 rumenih kartonov. Argentinci so bili na čelu z Lionelom Messijem že po 90 minutah igre na dobri poti do polfinala, a je Wout Weghorst z golom v 10. minuti sodniškega dodatka tekmo poslal v podaljšek.

Po podaljšku je sledilo še eno streljanje enajstmetrovk, ki naj bi odločilo potnika v polfinale, po hudih prekinitvah, prepirih in ne tako lepih besedah ​​pa je Argentina zdržala pritisk in se uvrstila v polfinale.

Hrvaška

Po vrnitvi Dominika Livakovića na Hrvaško bo eno prvih vprašanj, ki bi jih lahko zastavili hrvaškemu vratarju, zagotovo vezano na lokacijo njegovega kipa v Zagrebu, saj je bil vratar Dinama junak tekme z Brazilijo, ker je Livaković zbral neverjetnih 11 obramb na tekmi.

Medtem ko se je Brazilija prebijala skozi trdo hrvaško obrambo, je Neymar v 106. minuti s prekrasnim zadetkom prelomil izid, a je Bruno Petković v 117. minuti našel pot za Alissonov hrbet.

Potem ko je Livaković ubranil prvo enajstmetrovko Rodrygu, so bili vmes uspešni vsi ostali nastopajoči. Potem pa je prišla peta enajstmetrovka, ki jo je izvedel Marquinhos in na srečo vseh Hrvatov je žoga zadela vratnico ter tako omogočila Hrvaški, da drugič zapored slavi nastop v polfinalu svetovnega prvenstva.

Medsebojne tekme

Ti dve reprezentanci sta do sedaj odigrali le 4 tekme (2 na SP, 2 prijateljski tekmi), razmerje pa je povsem izenačeno, kjer imata obe ekipi po 2 zmagi.

Zadnje srečanje sta tekmeca odigrala v skupinskem delu svetovnega prvenstva leta 2018 v Rusiji, ko je Hrvaška slavila z 0:3.

Stavni nasvet

Datum in ura: 13. 12. 2022, 20.00

Namig: Remi ali zmaga Hrvaške (x2)

Stavnica: Favbet

Kvota: 2,05

Še en izločilni dvoboj za Hrvaško, ali naj pričakujemo še en podaljšek? Vse je mogoče! Dalićevi varovanci so doslej v Katarju igrali s srcem, kar se pozna tudi na igrišču, medtem ko Argentini ni uspelo narediti konkretnega dela, dokler Messi ni zagnal motorja.

Verjamemo, da se želi Scaloni izogniti enajstmetrovkam, saj vemo, kako nevarna je Hrvaška na tem področju, a menimo, da Dalićevi varovanci zanje ne bodo lahka naloga. Zato verjamemo v hrvaške fante in verjamemo, da bo ob koncu rednega dela vsaj remi, če že ne zmaga proti Argentini in posledično uvrstitev v drugi zaporedni finale svetovnega prvenstva.