Portugalska – Švica: Stavna napoved 6.12.2022, 20.00

Home » Portugalska – Švica: Stavna napoved 6.12.2022, 20.00
Portugalska - Švica

Potem ko sta se obe moštvi uvrstili v izločilne boje svetovnega prvenstva z dvema zmagama na treh odigranih tekmah, se zmagovalka skupine H, Portugalska, v torek na stadionu Lusail sreča z drugouvrščeno iz skupine G, Švico.

Portugalska

Uspešen letošnji začetek v Katarju je botroval temu, da je Portugalska pred zadnjo tekmo skupinskega dela za prvo mesto v skupini potrebovala le točko, medtem ko si je že zagotovila nastop v osmini finala.

Ko jih je Ricardo Horta v peti minuti popeljal v vodstvo proti Južni Koreji, je kazalo, da se bo Selecao sprehodil skozi tekmo. Vendar so nasprotniki odigrali mojstrsko in se pred polčasom vrnili na 1:1 ter z golom v 91. minuti zmagali z 2:1.

Švica

Po poletni zmagi v Ligi narodov je Švica premagala tudi Španijo in Češko, preden je svojo pot na svetovnem prvenstvu začela z 2 zmagama na svojih prvih treh tekmah v Katarju.

Veljalo je, da ima drugouvrščena Švica po zmagi nad Kamerunom z 1:0 dovolj točk za uvrstitev v izločilno fazo iz skupine G, nato pa je sledil poraz z Brazilijo z enakim rezultatom, neverjeten uspeh Kameruna proti Brazilcem pa je popolnoma spremenil sliko v skupini. Zato je bila težko prigarana zmaga nad Srbijo s 3:2 prepotrebna za napredovanje v izločilne boje.

Medsebojne tekme

Če pogledamo zadnjih 5 srečanj med tema dvema reprezentancama, ima Portugalska rahlo prednost s 3 zmagami, medtem ko sta se preostali 2 srečanji končali z zmago Švice.

Zadnje medsebojno srečanje sta odigrala sredi junija letos v okviru Lige narodov, ko je Švica slavila z minimalnih 1:0.

Stavni nasvet

Glede na število kakovostnih napadalcev, ki jih ima, Portugalska nima težav z doseganjem zadetkov, po drugi strani pa ima manjše težave z branjenjem te iste prednosti. Tu vidimo možnost, da bi Švica dosegla vsaj en zadetek, medtem ko o golu Portugalske ne dvomimo.

Datum in ura: 6.12.2022, 20.00

Namig: Več kot 2 gola na tekmi (Over 2)

Stavnica: 22bet