Stavna napoved: Porto – Inter, 14.03.2023, 21.00

Home » Stavna napoved: Porto – Inter, 14.03.2023, 21.00
Porto - Inter

Ena od teh dveh ekip se bo uvrstila v četrtfinale Lige prvakov, o čemer bo na Portugalskem na voljo le še 90 minut, da se to odloči. Porto in Inter bosta v torek na stadionu Estadio do Dragao odigrala povratno tekmo osmine finala.

Porto

Frustrirajoča tekma na San Siru se je končala s porazom Porta, pri čemer je zamenjava Interja Romelu Lukaku dosegel edini gol na tekmi, deseterica Sergia Conceicaa je izgubila prvo tekmo osmine finala Lige prvakov.

Lukaku je izkoristil odbito žogo, potem ko je v 85. minuti zadel vratnico, kmalu po tem, ko je bil Otavio izključen zaradi drugega rumenega kartona, s čimer je portugalsko ekipo pred zaključkom postavil v negotov položaj.

Konec tedna so v Primeiri Ligi premagali Estoril s 3:2 in se tako dobro motivirali za italijansko ekipo, ki se ji nameravajo maščevati za poraz na prvi tekmi.

Inter

Italijanska ekipa je že drugo leto zapored v izločilnih bojih Lige prvakov in Interjeva pot se je minulo sezono končala s porazom proti Liverpoolu, vendar je letos ekipa Simoneja Inzaghija prehitela Barcelono in končala na drugem mestu v skupini C v skupinskem delu letošnje sezone in je zdaj 90 minut oddaljena od mesta med najboljših osem evropskih ekip.

Italijani so šele drugič zmagali na prvi tekmi izločilnih bojev v zadnjih 10 poskusih v tej fazi, zato si bodo prizadevali nadaljevati svoj trend opravljenega dela v izločilnih bojih Lige prvakov. Zmagali so štiri od zadnjih sedmih tekem v gosteh v izločilnih bojih, vse štiri zmage pa so dosegli na povratni tekmi.

Medsebojno razmerje

V zadnjem desetletju sta ti ekipi odigrali le 1 srečanje, in to je bilo prvo srečanje osmine finala Lige prvakov v Italiji, kjer je Inter slavil z minimalnih 1:0.

Stavni nasvet

Čeprav je Porto v zadnjem času doživel nekaj velikih neuspehov, so Interjeve obrambne težave in težave v gosteh glavno vprašaje pred to povratno tekmo. Domači lahko ogrožajo z več strani, a ker so v zaostanku že pred samim začetkom tekme, menimo, da bi lahko tukaj zlahka videli podaljške ali celo enajstmetrovke, kjer rahlo prednost dajemo domačim.

Datum in ura: 14.03.2023, 21:00

Namig: Porto napreduje

Stavnica: Ivibet