Udinese – Atalanta: Stavna napoved 9.10.2022

Home » Udinese – Atalanta: Stavna napoved 9.10.2022
Udinese - Atalanta

Tretjeuvrščeni Udinese v nedeljo ob 15. uri na stadionu Friuli pričakuje drugouvrščeno Atalanto v enem od derbijev 9. kroga italijanske Serie A. Če lahko domači zadajo prvi poraz v sezoni ekipi iz Bergama, boste izvedeli v kolikor ostanete z nami.

Udinese

Udinese v letošnji sezoni igra fenomenalno, z 19 osvojenimi točkami na 8 odigranih tekmah, zasedajo 3. mesto v Serie A z le točko zaostanka za vodilnima Napolijem in Atalanto. Na naslednji tekmi, v nedeljo bodo imeli, v neposrednem obračunu z Atalanto, priložnost narediti nov korak proti vrhu lestvice, če bodo pred svojimi navijači premagali ekipo z najboljšo obrambo v ligi.

Udineseju je že uspel zgodovinski uspeh, zmaga na gostovanju pri Veroni v zadnjem krogu je bila za popularne “zebre” že šesta v prvih 8 krogih, prvič pa so tako prepričljivo odprli sezono v domačem prvenstvu.

Po zmagi nad podprvakom Interjem iz Milana na svojem stadionu v 7. krogu, ko jim je z goloma Jaka Bijola v 84. in Tolgaya Arslana v 93. minuti uspel preobrat, je četa trenerja Andree Sottileja znova pokazala, da ob koncu tekem igrajo dobro.

Verona je tokrat na tekmi, s katero se je zaključil 8. krog Serie A, na polčas odšla s prednostjo 1:0, Beto pa je po prekinitvi izenačil za Videmčane v 70. minuti, Jaka Bijol je z golom v sodniškem dodatku poskrbel za končnih 1:2 in za nove tri točke kluba, ki je največje presenečenje dosedanjega prvenstva.

Atalanta

Atalanta je lansko sezono končala na 8. mestu lestvice, pojavile pa so se govorice, da bo 64-letni Gasperini poleti zapustil mesto za krmilom ekipe. A namesto odhoda je izkušeni strokovnjak Atalanto spet naredil za vrhunsko ekipo, ki po 8 krogih še ni doživela poraza in je z enakim številom točk kot vodilni Napoli na 2. mestu Serie A.

Moštvo iz Bergama je doslej v Serie A prejelo le tri zadetke in upravičeno nosi naziv najboljše obrambe v italijanskem prvenstvu. Vratarja Atalante so uspeli premagati le Milan, Torino in Cremonese. Gasperinijev napad tudi dobro deluje v tej sezoni, dosegel je 12 golov in kar je še pomembneje, uspelo jim je zadeti na vsaki tekmi od začetka sezone.

V zadnjem krogu so bili na svojem stadionu Gewiss v ne pretirano zanimivi tekmi boljši od Fiorentine. Zmago Atalanti je z golom v 59. minuti prinesel nigerijski reprezentant Ademola Lookman, ta zadetek je zadostoval za nove tri točke.

H2H

V 28 medsebojnih tekmah je Atalanta v rahli prednosti. Ekipa iz Bergama je vpisala 10 zmag, med tem pa je Udinese slavil 8-krat, 10 dvobojev pa se je končalu z remijem.

Pričakovani postavi

Udinese (3-5-2): Marco Silvestri – Rodrigo Becao – Jaka Bijol – Nehuen Perez – Roberto Pereyra – Sendi Lovrić – Walace – Victor Makengo – Destiny Udogie – Beto – Gerard Delofueo

Atalanta (3-4-1-2): Marco Sportiello – Giorgio Scalvini – Merih Demiral – Caleb Okoli – Hans Hateboer – Marten de Roon – Teun Koopmeiners – Brandon Sloppy – Ederson –  Ademola Lookman – Luis Muriel

Stavni nasvet

Datum in ura: 09.10.2022, 15.00 CET

Namig: Oba data gol – da

Kvota: 1.66

Stavnica: 22bet

Od začetka sezone Udinese le na eni tekmi ni dosegel zadetka, Atalanta je nasprotnikovo mrežo zatresla na vseh 8 odigranih tekmah.

Zadnjih 6 dvobojev med Udinesejem in Atalanto se je končalo z goli za obe strani, tako da je naša kombinacija za to tekmo, da obe ekipi dosežeta gol.