Wolves – Liverpool: Stavna napoved 4.02.2023, 16.00

Home » Wolves – Liverpool: Stavna napoved 4.02.2023, 16.00
Wolves vs Liverpool

Le nekaj tednov po tem, ko je premagal Wolves v FA pokalu, Liverpool ponovno potuje na Molineux, da bi se pomerili z Wolves, tokrat na tekmi Premier lige. Vendar se je prejšnji konec tedna obramba naslova v FA pokalu s strani ekipe Jurgena Kloppa končala po porazu z 2:1 proti Brightonu, medtem ko gostitelji niso odigrali tekme od 22. januarja, ko so s 3:0 izgubili proti Manchester Cityju.

Wolves

Potem ko so postali zadnja žrtev hat-tricka Erlinga Brauta Haalanda, gostovanje Wolves pri aktualnem prvaku Manchester Cityju na Etihadu ni šlo po pričakovanjih. Mladi Norvežan je za prvi zadetek na tekmi potreboval 40 minut, svoj četrti hat-trick v sezoni pa je dopolnil z golom iz enajstmetrovke v 54. minuti.

Le redki lahko krivijo Wolves za njihov poraz v gosteh pri aktualnih prvakih, s tem porazom pa so končali mini niz dveh tekem brez poraza in se še vedno borijo za obstanek v varnem območju, po točkah so izenačeni z Bournemouthom, ki je v coni izpada (18. mesto). A zaradi boljše gol razlike so Wolves še vedno v varnem območju.

Liverpool

Potem ko je odigral najbolj dolgočasen izmed najbolj dolgočasnih remijev s Chelseajem v svojem 1000. tekmi na čelu Liverpoola je bila Kloppova 1001. tekma še za hitrejšo pozabo. Na tej tekmi je Liverpool doživel drugi poraz proti Brightonu v le nekaj tednih, kjer je v četrtem krogu po golih Lewisa Dunka in Kaora Mitome izpadel iz FA pokala. Liverpool je na tej tekmi povedel z golom Harveyja Elliotta, a vodstva ni uspel obdržati.

Redsi v tej sezoni ne bodo branili naslova v EFL pokalu ali FA pokalu, vendar je Klopp priznal, da je nekoliko ponosen na rahlo boljšo predstavo svoje ekipe na Amexu, po ligaškem porazu z 3:0 proti Brightonu le nekaj tednov pred tem.

Medsebojne tekme

Liverpool ima bolj dominantno medsebojno razmerje v zadnjih tekmah proti Wolves, s 4 zmagami in 1 remijem.

Zadnje medsebojno srečanje sta odigrala pred dobrima 2 tednoma, ko je Liverpool na povratni tekmi 1/32 finala FA pokala slavil tesno z 0:1 (prva tekma se je končala z 2:2).

Stavni nasvet

Liverpool je bil morda boljši od Wolves v  FA pokalu in njihov nedavni medsebojni dosežek govori sam zase, vendar Kloppova ekipa, ki je polna poškodb, sploh ne more biti favorit za sobotno tekmo. Lahko si predstavljamo, da bo Lopeteguijeva ekipa na tej tekmi iztržila neodločen izid v prvem polčasu.

Datum in ura: 4.02.2023, 16.00

Nasvet: polčas – neodločeno (x)

Stavnica: Bet365